Wstęp


to zaczątek największego w Polsce wirtualnego Muzeum Smoków. Największego - jeśli wszyscy się o to postaramy. Jest mnóstwo smoczego malarstwa, lecz niewiele wiemy o wspaniałych kolekcjach figurek i "smokowatych" przedmiotów codziennego użytku, które powstają w zaciszach domowych.
Polska nie jest tak zasmoczonym krajem, jak na przykład Chiny, lecz naprawdę zadziwiająco dużo smoczysk i smoczusiów kryje się w rozmaitych zakamarkach. Czekają na nas na półkach z zabawkami, w sklepikach pamiątkarskich. Śpią na ścianach kamienic udając reliefy, albo zamieszkują nasze kuchnie na stanowiskach łapawic do garnków czy rozgniataczy orzechów. Współczynnik zasmoczenia może okazać się całkiem spory.
Stąd wzięła się idea założenia muzeum, abyśmy wspólnie mogli cieszyć się mnogością naszych ukochanych jaszczurów. Ze zbiorów zostaną wyłączone jedynie grafiki, gdyż jest ich już bardzo dużo gdzie indziej. Planujemy też, że do ciekawszych eksponatów zostaną dołączone krótkie historie ich pochodzenia. Miłośnicy smoków łączcie się! Macie okazję zaprezentować swoje zbiory szerokiej publiczności.
Ewa Białołęcka

Zapraszamy do zwiedzania!
Witraże E. B.
Witraże Ewy Białołęckiej
Smoki Lengorchiańskie
Smoki lengorchiańskie
Biżuteria
Biżuteria
Modelinki
Modelinki
Zabawki i maskotki
Zabawki i maskotki
Smocze figurki
Smocze figurki
Inne ciekawe eksponaty
Inne eksponaty

łącznie mamy już ponad 100 eksponatów
ostatnio dodano
14 VI 2004
-2 atrakcyjne wisiorki
- 6 nowych modelinek